Odpolitycznić SSP?

W przestrzeni publicznej od dawna funkcjonuje narracja jakoby zatrudnianie rodziny i znajomych w Spółkach Skarbu Państwa było przestępstwem najwyższej wagi. Tymczasem logicznie i precyzyjne wyjaśnił to Robert Gwiazdowski

Jeśli mamy firmę to w pierwszej kolejności będziemy poszukiwali kompetentnych osób wśród znajomych i rodziny. Jeśli chcemy, żeby przedsiębiorstwo się rozwijało, musimy mieć zaufanie do pracowników w  szczególności do kierownictwa wyższego szczebla. 

Politykom, których wybieramy do stanowienia prawa i pośrednio do jego realizacji, powierzamy zarządzanie aktywami Państwa Polskiego. Częścią aktywów są SSP. Zarówno Suweren jak i rządzący powinni być zainteresowani pomnażaniem tego majątku. Niestety od 13 grudnia, po przejęciu władzy przez #Koalicja13grudnia, wszystkie inwestycje strategiczne takie jak CPK, Atom inwestycje na Odrze etc zostały wstrzymane a w SSP rozpoczęły się czystki przypominające czasy minionej epoki. Naturalnym jest, że po zmianie władzy zmienia się kadra zarządcza, biorąca odpowiedzialność za zarządzanie aktywami państwa, jednak wyrzucanie doświadczonych managerów niższego szczebla nie znajduje żadnego uzasadnienia.  

Wyniki tej obłąkanej polityki zemsty już się odbijają na wynikach spółek

Ktoś mógłby pomyśleć, że ci ludzie nie wiedzą co robią. Nic bardziej mylnego. Polityką strategiczną rządów Tuska jest osłabienie ekonomiczne Polski w celu przekształcenia UE w centralnie zarządzane Superpaństwo.  

Autor

  • SE.

    Jestem pomysłodawcą i współautorem tego projektu. Pomysł realizowany w ramach hobby

    View all posts

Sprawdź także

1. Posiedzenie Sejmu – dzień dziewiąty, 11 grudnia 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *