Przymusowa relokacja migrantów do Polski

Pakt Migracyjny, który zatwierdził 20.12.23, rząd tuska #Koalicja13grudnia, dokłada „mechanizm wyrównawczy” dla asertywnych państw, czyli Polski, która jeszcze jest suwerenna i do tej pory jej celem nadrzędnym było bezpieczeństwo Polaków.

W chwili obecnej, do Polski planowany jest import migrantów z obszarów Afryki i Bliskiego Wschodu, nie w kwocie 2 000, a KILKUSET TYSIĘCY. Polityka UE „Refugees Welcome” powoduje, że ta liczba cały czas będzie rosnąć i do Polski będzie trwał stały import nielegalnych migrantów.

11 milionów Polaków wyraziło SPRZECIW przymusowej relokacji, a #Koalicja13grudnia ignoruje głos suwerena! Podpisała Pakt Migracyjny i zgodziła się  się na stały dopływ „przybyszy”, ale również odmawia nam prawa do informacji.

Tusk do tej pory nie odpowiedział na żadne pytania posłów Prawicy #PolskaOpozycja, w tym dotyczących przymusowej relokacji. Blokowana jest także debata przez #Koalicja13grudnia, na ten temat w Sejmie RP. Nie wiemy ile, kiedy, do której miejscowości oraz jaki jest koszt i kto ten koszt poniesie.  A koszty nie tylko dotyczą utrzymania migranta. To również koszty przewozu, szkoleń, usług medycznych, itp. czy wynagrodzeń osób, które będą się nimi zajmowały. Nie wiemy nic!!

Polacy mają prawo do informacji dotyczącej przymusowej relokacji nielegalnych migrantów do Polski. Rząd tuska #Koalicja13grudnia odmawia nam tego prawa. Nie możemy być bierni. Nie jesteśmy bezradni.  Każdy z nas może wysłać Wniosek o udostępnienie Informacji Publicznej  do włodarzy, czyli do Prezydenta Miasta, Burmistrza, Wójta.

Wzór Wniosku o udostępnienie Informacji Publicznej. Możesz go pobrać, uzupełnić, wysłać pocztą lub mailem.

Dokument ten został uzupełniony o przykładowe pytania, ale możesz je wykasować i napisać swoje. Dlaczego w formie pytań, ponieważ adresat ma obowiązek, odpowiedzieć na każde z nich.

Wysyłając wniosek e-mailem, zawsze dołącz do wiadomości (DW) maile mediów lokalnych, typu radio, telewizja, serwisy informacyjne. Odpowiedź wówczas może otrzymasz szybciej i bardziej szczegółową, a jednocześnie zainteresujesz innych tematem.

Adresat ma obowiązek automatycznego udzielenia informacji publicznej, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku.

Daj znać w komentarzach po artykułem, bądź w wątku na ten temat na X, do jakiej miejscowości wysłałeś i podaj nazwę urzędu. Tylko tyle. Przygotowujemy mapę i zaznaczymy gdzie zostały wysłane wnioski. To będzie nas motywować do działania.

Jeżeli otrzymasz odpowiedź, proszę, udostępnijcie ją w social mediach (zamazując swoje dane) z hasztagiem #przymusowarelokacja #PolskaOpozycja  lub dodaj zdjęcie w komentarzach pod artykułem, czy postem na X.

Każdy z nas może skontaktować się z lokalnych posłem, radnym i żądać informacji na temat planowanej przymusowej relokacji. Mamy prawo wiedzieć, na co zgodził się rząd tuska #Koalicja13grudnia i jak wygląda narzucanie tych decyzji poszczególnym regionom. 

Chcemy być informowani na temat planowanego importu tych ludzi do każdej miejscowości. To nie jest żadna „mowa nienawiści”. To jest nasze podstawowe prawo do informacji. Nie dajcie się uciszyć. Nie możemy być bierni, nie możemy milczeć. Opisywane są sytuacje z Europy Zachodniej, że niektóre miasteczka nie przyjęły nielegalnych migrantów, ponieważ nie zgodziła się na to lokalna społeczność, a włodarz ją poparł. Tego samego możemy żądać od naszych włodarzy. UE nie ma prawa nam narzucać ani kwot, ani kar. Polska to suwerenny kraj, nie jakiś europejski land. Polska nie zapraszała nielegalnych migrantów. Polska zaprasza tylko ludzi zweryfikowanych, do pracy na czas określony. Polacy oraz poprzedni rząd Polski przyjął miliony uchodźców wojennych z Ukrainy. Polska jest otwarta, tolerancyjna, ale POLSKA JEST SUWERENNA.

Żądamy debaty na temat podpisanego Paktu Migracyjnego przez rząd tuska #Koalicja13grudnia . Mamy prawo poznać szczegóły i zobowiązania, które podpisali w UE. Prosimy o kontakt z posłami z każdej opcji politycznej z żądaniem tej debaty na kolejnym, najbliższym posiedzeniu Sejmu RP. Prosimy o to sympatyków każdej opcji politycznej, ponieważ to także Was dotyczy. Tu chodzi o bezpieczeństwo wszystkich Polaków, a brak odpowiedzi, wymijające informacje udzielane w wywiadach z przedstawicielami obecnego rządu i ostatnie doniesienia o mechaniźmie wyrównawczym”  budzą niepokój. Zauważcie, że nikt nie przedstawił szczegółów podpisanych zobowiązań, a faktem jest, że #Koalicja13grudnia wyraziła zgodę podpisując Pakt Migracyjny. Co podpisała, że to ukrywa?

Pamiętajcie, że posłowie służą Polsce i narodowi polskiemu, nie odwrotnie. 

#PolskaOpozycja

Autor

6 komentarzy

  1. Świetny artykuł. W czasie poszukiwania w sieci potrzebnych informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Czuję, że powinienem wyrazić uznanie za Twoje działania. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i częściej tu zaglądał, aby zobaczyć nowe artykuły.

  2. Każde zdanie tego artykułu stanowi niemal jak dzieło sztuki, starannie konstruowane, bogato ilustrowane i przesycone wiedzą, co sprawia, że czytelnik nie tylko zdobywa informacje, ale także doświadcza estetyki słowa w najdoskonalszej formie.

  3. Szata graficzna a raczej ostylowanie CSS Twojego bloga całkiem wporzadku, merytoryczne wpisy i lekkie pióro z pewnością dostarczą jeszcze wiele dodanej wartości wielu internautom, podoba mi sie 🙂 zapraszam do siebie…

  4. Czy zdarzyło ci się odkryć nietypowe spojrzenie na popularny temat podczas procesu pisania, co pozwoliło na stworzenie bardziej unikalnej narracji?

  5. Skorzystałam z tych informacji i wysłałam. W moim mieście nic jeszcze nie wiadomo, ale jak przyjdzie z centrali to będa się musieli dostosować ;/ Na razie kompletnie się nie ptzygotowują.

  6. Treść jest klarowna, dobrze zorganizowana i pełna przydatnych wskazówek. Autor doskonale wyjaśnia kluczowe zagadnienia. Może warto by dodać więcej przykładów praktycznych. Pomimo tego, tekst jest niezwykle edukacyjny i inspirujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *